Perussuomalaiset

Oulun vaalipiiri

Perussuomalaisten kansanedustajat Oulun vaalipiiristä

 

Immonen_Olli- s. 18.02.1986
- Turvallisuusvalvoja,
kaupunginvaltuutettu
- Oulu

Olli Immonen

www.olliimmonen.net
olli.immonen@nulleduskunta.fi
(09) 432 304

- Tarkastusvaliokunta 03.05.2011 -
- Tulevaisuusvaliokunta 03.05.2011 -
- Valtion vakuusrahaston valtuusto 30.06.2011 -
- Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (vj)
30.06.2011 -
- Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 -

- Avustaja: Simula Jenna, Puh: (09) 432 4049,
jenna.simula@nulleduskunta.fi

 

Kettunen_pentti_kajaaniEdit

- s. 25.02.1942
- Kajaani

Pentti Kettunen

pentti.kettunen@nulleduskunta.fi
(09) 432 3070

- Valtiovarainvaliokunta (vpj) 03.05.2011 -
- Hallinto- ja turvallisuusjaosto 01.09.2011 -
- Maatalousjaosto (lj) 01.09.2011 -
- Kansaneläkelaitoksen valtuutetut 30.06.2011 -
- Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 -
- Perussuomalaisten eduskuntaryhmä (1. vpj) 01.07.2011 – ;
työvaliokunta (jäsen) 30.06.2011 -

- Avustaja: Sankilampi Jaana, Puh: (09) 432 4070,
jaana.sankilampi@nulleduskunta.fi

 
Mattila_pirkko_muhosEdit

- s. 02.04.1964
- FM, sairaanhoitaja
- Muhos

Pirkko Mattila

www.pirkkomattila.fi
pirkko.mattila@nulleduskunta.fi
(09) 432 3102

- Hallintovaliokunta 03.05.2011 -
- Maa- ja metsätalousvaliokunta 03.05.2011 -
- Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta 10.06.2011 -
- Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (vj) 30.06.2011 -
- Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 -

- Avustaja: Viinala Suvi, Datanomi, Puh: (09) 432 4102
suvi.viinala@nulleduskunta.fi 

Vahamaki_ville_ouluEdit- s. 30.03.1979
- diplomi-insinööri
- Oulu

Ville Vähämäki

www.vahamaki.fi
vahamaki.puheenvuoro.uusisuomi.fi
ville.vahamaki@nulleduskunta.fi
(09) 432 3195

- Valtiovarainvaliokunta 03.05.2011 -
- Verojaosto 01.09.2011 -
- Sivistys- ja tiedejaosto (lj) 01.09.2011 -
- Työ- ja elinkeinojaosto 01.09.2011 -
- Tulevaisuusvaliokunta 03.05.2011 -
- Perussuomalaisten eduskuntaryhmä 20.04.2011 –

- Avustaja: Tamminen Heikki, Puh: (09) 432 4195
heikki.tamminen@nulleduskunta.fi

(Kortelainen Veli-Pekka, HuK, veli-pekka.kortelainen@nulleduskunta.fi)