Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 07.11.1961 Rikosyli- konstaapeli Helsinki

Mika Raatikainen

s. 07.11.1961 Rikosyli- konstaapeli Helsinki
(09) 432 3042 Lakivaliokunta (varajäsen) 30.06.2017 -
Puolustusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.02.2017 -
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (jäsen) 11.11.2015 -
Välimeri-unionin parlamentaarinen yleiskokous (jäsen) 10.06.2015 - , (Puheenjohtaja) 2015 -
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 10.06.2016 -

Avustaja

Pia Kopra 09 432 4042 pia.kopra@eduskunta.fi