Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 26.02.1950 Sosionomi Jyväskylä

Toimi Kankaanniemi

s. 26.02.1950 Sosionomi Jyväskylä
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/175.aspx Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 05.09.2019–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 05.09.2019–
Maatalousjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Asunto- ja ympäristöjaosto (jäsen) 06.09.2019–
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 27.09.2019–
Eduskunnan tilintarkastajat (jäsen) 09.03.2018–31.12.2019

Valtioneuvoston jäsenyydet:
- ministeri ulkoasiainministeriössä (Aho) 26.04.1991–28.06.1994
- ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä (Aho) 26.04.1991–28.06.1994

Avustaja

Tapani Mäki 09 432 4040 tapani.maki@eduskunta.fi