Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 21.10.1976 Järjestelmäasiantuntija Lappeenranta

Jani Mäkelä

s. 21.10.1976 Järjestelmäasiantuntija Lappeenranta
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/1301.aspx 09 432 3109 uuri valiokunta (jäsen) 16.05.2017–, (Ensimmäinen varapuheenjohtaja) 02.05.2019–
Suuren valiokunnan työjaosto (Ensimmäinen varapuheenjohtaja) 10.05.2019–
Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sivistys- ja tiedejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikennejaosto (jäsen) 06.09.2019–
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–

Avustaja

Mikko Kokko 09 432 4109 mikko.kokko@eduskunta.fi