Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 28.05.1972 Kirvesmies Hollola

Jari Ronkainen

s. 28.05.1972 Kirvesmies Hollola
www.jarironkainen.fi 09 432 3141 Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Puolustusvaliokunta (jäsen) 30.06.2017 -
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 09.06.2015 -
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (varajäsen) 29.06.2015 -

Avustaja

Timo Karhunen 09 432 4141, 050 574 2167 timo.karhunen@eduskunta.fi