Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 27.04.1971 Filosofian tohtori Helsinki

Jussi Halla-Aho

s. 27.04.1971 Filosofian tohtori Helsinki
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/1109.aspx Kunnalliset luottamustehtävät: Helsingin kaupunginvaltuusto
Suuri valiokunta (jäsen) 05.09.2019–
Hallintovaliokunta (jäsen) 05.09.2019–

Päättyneet toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Puhemiesneuvosto (jäsen) 03.05.2011–20.06.2012
Suuri valiokunta (varajäsen) 03.05.2011–30.06.2014
Hallintovaliokunta (jäsen) 03.05.2011–30.06.2014, (Puheenjohtaja) 03.05.2011–20.06.2012
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 10.10.2013–30.06.2014
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 03.05.2011–20.06.2012



Avustaja

Tanja Aidanjuuri-Niemi 09 432 4058, 050 576 2590 tanja.aidanjuuri-niemi@eduskunta.fi