Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 13.06.1977 Valtiotieteiden maisteri
Poliittinen suunnittelija
Kirkkonummi

Riikka Purra

s. 13.06.1977 Valtiotieteiden maisteri
Poliittinen suunnittelija
Kirkkonummi
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/1392.aspx 09 432 3185 Puhemiesneuvosto (jäsen) 18.06.2019–
Hallintovaliokunta (jäsen) 02.05.2019–, (Puheenjohtaja) 18.06.2019–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 18.06.2019–
Perussuomalaisten eduskuntaryhmä työvaliokunta (jäsen) 23.04.2019–

Avustaja

Marika Sorja 09 432 4185 marika.sorja@eduskunta.fi