Perussuomalaiset

Näytä kaikki kansanedustajat
s. 30.03.1979 Diplomi-insinööri Oulu

Ville Vähämäki

s. 30.03.1979 Diplomi-insinööri Oulu
https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/1136.aspx 09 432 3195 Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 09.06.2015–, (Varapuheenjohtaja) 16.09.2016–16.04.2019
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (Puheenjohtaja) 06.09.2019–
Verojaosto (jäsen) 06.09.2019–
Maatalousjaosto (lisäjäsen) 06.09.2019–
Talousvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Tulevaisuusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 09.06.2015–

Avustaja

Ahti Moilanen 09 432 4195 ahti.moilanen@eduskunta.fi