Perussuomalaiset

to 18.1.2024 Muokattu to 18.1.2024 22:38

Tampereen Perussuomalaisten hallitus järjestäytyi vuodelle 2024

Tampereen Perussuomalaiset ry:n hallitus vuodelle 2024 järjestäytyi torstaina 11.1. pitämässään kokouksessa.

Yhdistyksen puheenjohtajana jatkaa neljännelle kaudelle aiemmin syyskokouksessa valittu kaupunginvaltuutettu Antti Moisander. Ensimmäisenä varapuheenjohtajana jatkaa Pentti Hupanen, samoin toisena varapuheenjohtajana jatkaa Maria Nikupaavo. Yhdistyksen sihteerinä jatkaa Anne Valtakivi ja vaalipäällikön tehtäviä jatkaa Tomi Lehtola.

Muut hallituksen jäsenet ovat Ville Salomäki, Yrjö Schafeitel, Mervi Hissa, Aarne Raevaara, Toni-Mikko Leppänen ja Severi Jatuli.

Hallituksen varajäseninä toimivat Arto Grönroos, Erkki Seppänen, Olli Ruotsalainen, Taisto Ahjoharju, Jouni Riihimäki, Ilmari Rostila, Tiina Leppänen-Kaarsalo, Severi Reko, Kari Rodman ja Tarmo Välimäki.

Lisätietoja:

Antti Moisander
Puheenjohtaja
040 581 9915